پایگاه فرهنگی آخرین وارث
الإمام علیٌّ علیه السلام الإیثارُ أعلى مراتِبِ الكَرَمِ، و أفضلُ الشِّیَمِ ایثار، بالاترین مرتبه بخشندگى و برترین خوى است میزان الحكمه، جلد 1، ص 22

... .. .. .. .. ...
  بهشت زیر پای مادران است، حتّی در برنامه زنده تلویزیون!
آروزی یک بچّه: کاش پدر و مادرم حیوون بودن!
ازدواج دکتر چمرانم برای خودش داستانیه!
عامل قرآن سوزی در بحرین گزارش شد
حقّ دارید مساجد رو تخریب کنید...!
آقازاده های فاسد را سنگسار کنید و گرنه ...!
گفتگویی دوستانه بین من و ح طباطبایی، جوون عزیز ایرانی مقیم مالزی
مشاعره ای به یاد جوانی
لینک باکس بازار
تحرکات داییان سفیانی در آخرالزمان
شكایت یك چوپان از رئیس جمهور!
كد لینك باكس پایگاه فرهنگی آخرین وارث
افتتاح كلاغ نیوز
چوپان دروغگو، اهل كدوم كشوره؟
مسجد شاه چراغونه، بچه گدا فراوونه
صفحات : ....................
    
 انتظار ظهور یا اعتقاد به ظهور ؟ »»» در زیر شاخه: نوشته های من . امام زمان(عج) .      
كپی این مطلب با ذكر منبع بلا مانع است.


 

» می گفت: همینكه آمادگی ظهور را داشته باشی بدون اینكه آرزوی آن را كنی ، منتظر نامیده می شوی!!!

» كسی می گفت: چه لزومی دارد برای تعجیل در فرج دعا بخوانیم و در دل آرزوی بسر آمدن انتظار را بپرورانیم. همینكه آمادگی ظهور را داشته باشیم كافی است . درست مثل یك سرباز كه آمادگی رویارویی با جهاد و شهادت را دارد امّا هیچگاه آرزوی جنگ و نبرد را نمی كند.

» او می گفت: همین كه خودم آمادگی ظهوردارم كافی است . چكار دارم كه دیگران را به انتظار بخوانم و با دیگران در دعا و آرزوی ظهور و تعجیل آن هم نوا شوم. خدا هرگاه بخواهد، امام زمان عج ظهور خواهد كرد. مهم اینست كه همه مردم ماننده یك پادگان آمادگی ظهور داشته باشند و بس.

......................................................................

 

لینك های مرتبط :

»

»

»

»

 

 

 

 من به او چنین گفتم شما چه می گویید: انتظار تنها به معنای آمادگی برای پذیرش ظهور نیست ، بلکه علاوه بر آن ، در اندیشه آن بودن و آرزو داشتن آن را نیز می طلبد.
ممکن است بسیاری از افراد آمادگی و امکانات برای پذیرایی از میهمان را داشته باشند ولی از کسی دعوت نکرده و در انتظار آمــدن مـیـهـمان نباشند. این گونه افراد را تنها به خاطر آمادگی داشتن برای پذیرایی ، نمی توان منتظر میهمان دانست ، زیرا نه منتظر آمدن میهمان هستند و نه از نیامدن آن ، ناراحت می شوند... .
(بقیه در ادامه)

ما باید آمادگی برای انتظار داشته باشیم و در انتظار باشیم كه نوع زبانی آن با با دعا و آرزو  و نوع عملی آن، با خودسازی محقق است و در خودسازی باید جامعه را فراموش نكرد.كسی كه فقط خود امادگی دارد و فقط به فكر خود هست، یکی از وظایـف بـزرگ خــود را که انتظار داشتن برای پاکسازی جهانی و حرکت به سوی آن مقصد است ، به دست فراموشی سپرده است.

به عبارت دیگر ؛ اصلاح نفس و پاکسازی در صورتی به تکامل و اوج خود می رسد کـه انسان در آرزو و انـدیشه پاکسازی سراسر جهان باشد و تنها به تهذیب نفس خویشتن نیندیشد. پس کسی که برای اصلاح حال خویش تلاش می کند باید در انتظار ظهور مصلح جهان باشد و تنها به اعتقاد داشتن به این موضوع بسنده نکند.
بنابراین ، نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که : میان انتظار ظهور و اعتقاد به آن تفاوت بسیاری وجــود دارد. زیــرا هـمـه شیعیان بلکه بسیاری از ملّت های دیگر جهان به ظهور مصلحی که سرانجام سراسر جـهـان را پــر از عـدل و داد کـنـد اعتقاد دارند ؛ ولی همه آنانی که اعتقاد به این حقیقت دارند در انتظار تحقق آن نیستند !
کسی که منتظر ظهور امام زمان (عج) می باشد که علاوه بر اعتقاد ، امید و انتظار درک آن زمان را داشته باشد و بر اساس انتظار و امید عمل نماید.

گذشته از اینها ، مقایسه انتظار ظهور با انتظار ظهور اشتباهی بزرگ است.

تمام روایاتی که مساله انتظار در آن ها ستوده شده است ، بر لزوم امیدواری و امکان وقوع و درک ظهور امام عصر اروحناه فداه دلالت می کنند ، زیرا اگر انتظار و امید نباشد و انسان مایوس از درک زمان ظهور باشد ، چگونه به روایات انتظار که درس امید و آرزو را به انسان می آموزند ، عمل کرده است ؟
بنابراین ، علاوه بر اعتقاد به مساله ظهور و آمادگی برای درک آن روزگار به دلیل روایاتی که درس انتظار را به ما می آموزند- هر انسانی وظیفه دارد در اندیشه ظهور بوده و امیدوار به درک آن و معتقد به امکان فرارسیدن آن در زمان خود باشد و برای آن که با عافیت زمان ظهور را درک کند دعا نماید و بداند که خداوند آنچه بخواهد انجام می دهد.

|لینك ثابت| نوشته شده توسط حسین الادری در دوشنبه 12 مهر 1389 و ساعت 06:29 ب.ظ | نظرتون ()